Kategorie
Výrobci

  Materiály koberců

  Koberce z polypropylenu

  Koberce z polypropylenu, tzv. syntetické, jsou nejoblíbenějším produktem v Evropě. Tyto koberce se vyznačují nízkou cenou, dobrou kvalitou a trvanlivosti v řádu 4-5 let při intenzivním používání. Všechny tyto požadavky splňují na 100%.

  Tyto koberce mají pestrý design, příjemný materiál na dotek a atraktivní ceny.

  Příze je ze 100% syntetických nití, jsou jednoduché a relativně hustě uspořádané vedle sebe. Výrobky z polypropylenu nabízené v našem obchodě jsou dodávány od zahraničních výrobců (EU, Turecko). Technologie tkaní je totožná v každé továrně, tudíž není pro zákazníka důležité, kde je koberec vyroben. Po mnohaletých zkušenostech s koberci na trhu spolupracujeme jen s těmi nejlepšími výrobci.

  Průměrná délka vlasu tohoto typu koberce je cca 8 mm a hustota cca 150 000 svazků na m2. Hmotnost koberce je cca 1,5 kg/m2. Převládající barvy jsou béžová a hnědá, ale v naší pestré nabídce můžete najít také vínové, oranžové, fialové a ostatní barvy.

  Design je velmi různorodý, od klasických až po moderní. Nabízíme nadčasové vzory, ale i různé variace, jako např. série Afrika – imitace zvířecí kůže.

  Udržet koberec čistý není příliš složité. Stačí běžně vysávat (doporučeno s turbo kartáčem) a špinavější místa otřít vlhkým hadříkem. Koberec nenamáčejte! Zadní strana je vyrobena z juty a bavlny.

   

  Koberce Heat-Set, Heat-Set Relief (3D střih) a Friese/Frisee

  Koberce Heat-Set se po mnoha letech staly nejoblíbenějšími na světě. Patří do skupiny syntetických koberců a jejich popularita vychází ze vztahu cena-kvalita. Byly vyrobeny jako alternativa k vlněným kobercům. Mnoho lidí má problém odlišit je od vlněných koberců, jelikož jsou na dotek velmi měkké a příjemné. Okamžitě se do nich zamilovaly miliony zákazníků.

  Syntetické koberce nevyžadují chemické čištění a cena je několikanásobně nižší než u přírodních koberců.

  Vlákna jsou 100% syntetická. Prochází procesem tepelného vylepšení, což má vliv na jeho trvanlivost. Koberce jsou měkké a příjemné na dotek díky tzv. otevřenému konci vláken. Průměrná délka vlákna je 10 – 12 mm. Hmotnost koberce je cca 1,5 – 2 kg/1m².

  Koberce Heat-Set Relief jsou zvláštní tím, že jejich reliéf je vyráběn ručně. Nemá to vliv na kvalitu koberce, slouží pouze k dekorativním účelům. Délka vlasu se liší podle ceny – levnější koberce mají cca 10 mm, dražší naopak až 15 mm.

  Koberce Frisee patří do stejné skupiny jako tzv. Heat-Sety. Je zde však rozdíl ve struktuře a vlasu, který lze snadno rozpoznat. V případě těchto koberců se jeden svazek vlny skládá z několika samostatných vláken svinutých kolem své osy a střídavě kroucených kolem sebe – jde o technologický proces výroby příze zvaný curling. Většina koberců vyrobena z této příze jsou určena pro děti. Hmotnost je 1,8 – 2,3/1m².

  Udržování těchto koberců není nijak zvlášť náročné. Stačí pravidelně vysávat vysavačem (doporučujeme s turbo kartáčem). Na větší nečistoty použijte navlhčený hadřík.

  Koberec nenamáčejte!

  Spodní strana je vyrobena z juty a bavlny.

   

  Koberce Shaggy - Shaggy Relief (3D) a Shaggy Poly

  Příze používaná k výrobě těchto koberců je 100% syntetická (stejná jako u koberců Heat-Set Frisee). Tloušťka příze bývá různorodá a každý výrobce má ve své nabídce několik typů. Většinou se délka vlákna pohybuje od 2 cm do 5 cm.

  Shaggy Relief (3D) je mnohem hustší, a díky tomu je těžší.

  Shaggy Poly koberce jsou nejnovějším hitem v kobercovém průmyslu. Vyznačují se širokou škálou barev. Každá základní barva se objevuje v několika odstínech. Pro výrobu příze zde není žádné omezení, může mít jakýkoliv tvar, záleží na výrobci. 

  Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).
  X