Kategorie

Údržba záclon

Provázkové záclony se nesmí bělit chlórem. Nechlórujte a nepoužívejte čističe skvrn s obsahem chlóru. Přenechejte odborníkovi!

Možnost chemického čištění tetrachlóreténem (perchlóretylénem), benzinem, trifluortrichlóretanem nebo fluoritrichlóretanem nebo fluoritrichlormetanem obvyklými postupy.

Nesmí se sušit v bubnové sušičce.

Žehlení - maximální teplota 100°C.
Vlažné žehlení - Stupeň polyakryl, polyamid, acetát. Výrobky citlivé na lesk a tlak žehlete v případě potřeby s podloženou suchou látkou nebo zrubu, nenatahovat, nenapařovat.

Praní - provázkové záclony pereme v sáčku na praní, aby nedošlo k zacuchání a potrhání.

Naše zkušenost - opatrně vymácháme ve vaně, necháme okapat a ještě vlhké pověsíme.

 

PÉČE O PROVÁZKOVÉ ZÁCLONY :

Praní

Provázkové záclony jsou vyrobeny ze 100% polyesteru (100 % PES), lze je opakovaně prát. Aby se provázky nezamotaly, je třeba na zácloně udělat na několika místech uzel a nejlépe ještě vložit do pracího sáčku, který se postará o praní bez nehody. Prací sáčky naleznete také v naší nabídce.

Zavěšení

Provázkové záclony uchytíte pomocí tunýlku na klasickou záclonovou tyč :

Nebo je zavěsíte jednoduše na žabky :


                         

Úprava a zastřihnutí záclon

Provázkové záclony můžete také zastřihovat na požadovanou výšku i šířku. Provázkovou záclonu zkracujeme pomocí nůžek, až když visí. V tom případě se postarejte o to, aby byla horní část záclony na pevné ploše dobře zafixována. Pak pomocí pravítka nebo jiného plochého předmětu vytáhněte provázky do výšky, ve které chcete zkracovat a nůžkami upravte na požadovanou délku. Struktura vláken umožňuje šikmé či elipsovité zastřižení a navíc se po zastřižení konce provázků netřepí. V případě, že budete potřebovat upravit šířku, po zastřižení doporučujeme tunýlek zapošít.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).
X